- Podrobnosti
Bezpečné Podbrdsko Statistiky Mapy kriminality Zajímavé odkazy
Novinky:
Poškození cizí věci a vloupání do stavební buňky v obci Obecnice - 4.10.2023
Mysli, než klikneš - 25.9.2023
Porušování domovní svobody v obci Bohutín - část Tisová - 25.9.2023
Pokus vloupání do kostela v obci Jince - 25.9.2023
Porušování domovní svobody v obci Obecnice - 15.9.2023
Vloupání do garáže v obci Drahlín - 15.9.2023
Vloupání do motorového vozidla zn. Citroën v obci Podlesí - 15.9.2023
Vloupání do garáže v obci Vysoká Pec - 15.9.2023
Krádež zlata a finanční hotovosti v obci Trhové Dušníky - 15.9.2023
Statistické přehledy kriminality Stč. kraje - leden až srpen 2023 - 13.9.2023
Statistické přehledy kriminality Stč. kraje - leden až červenec 2023 - 13.9.2023
Poškození cizí věci Bohutín-Vysoká Pec - 3.9.2023
Krádež nafty CHKO Brdy - 25.8.2023
Jak se při houbaření neztratit - 21.8.2023
Krádež elektrokola v obci Obecnice - 18.8.2023
Statistické přehledy kriminality Stč. kraje - leden až červen 2023 - 25.7.2023
Vloupání do stavební buňky v obci Čenkov - 25.7.2023
- Podrobnosti
Jednou z velmi častých příčin dopravních nehod je střet se zvěří. Podzim a jaro se pak řadí k nejrizikovějším obdobím roku, kdy taková srážka hrozí.
Během tří zářijových týdnů byli příbramští policisté přivoláni k řešení jedenácti střetů se zvěří. Nejčastěji vbíhala do jízdní dráhy aut srnčí zvěř, následně divoká prasata a také liška. Lesní zvěř se může objevovat kdekoli, zejména za svítání či za soumraku.
Nejlepším preventivním opatřením před těmito nehodami je nízká rychlost jízdy, tím vzniklá prostor pro včasnou reakci. Řidiči by se měli plně věnovat řízení a neustále být obezřetní, obzvlášť v místech, kde se může zvěř vyskytovat. Pokud motorista spatří zvíře včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, hrozí např. přejetí do protisměru a střet s protijedoucím automobilem nebo náraz do stromu u silnice.
Se sraženým zvířetem nemanipulujeme, nikdy nemůžeme vědět, zda není něčím nakažené. Navíc zraněné zvíře může být agresivní a nebezpečné. Přivolaná policie pomůže kontaktovat příslušný myslivecký spolek, který se o zraněné či mrtvé zvíře postará. V žádném případě není možné si sraženou zvěř ponechat, šlo by o protizákonné jednání.
por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař
- Podrobnosti
Nárůst trestné činnosti prostřednictvím internetu nabývá v posledních letech nebývalých rozměrů. Banky evidují za prvních šest měsíců tohoto roku více než 31 tisíc kybernetických útoků na své klienty, tj. o 15 % víc než za stejné období loňského roku. Škody jdou do stovek milionů, v průměru na jednoho poškozeného vychází částka 21,5 tisíce korun. Nejvyšší škoda u jednoho klienta přesáhla dokonce 15 milionů.
Digitální doba, která mnohé věci usnadňuje, bohužel přináší i mnohá rizika. Nejlepší obranou před kyberútoky je osvěta, aby byli lidé schopni rozpoznat, že se je někdo snaží podvést, a hlavně nepodceňovali situaci. Pachatelé postupují sofistikovaně a dobře vědí, jak s oběťmi manipulovat. Časový nátlak, zastrašování, důvěra v lidský hlas, vyvolání pocitu snadného a rychlého zbohatnutí…
Příbramští policisté spustili nový preventivní projekt s názvem „Mysli, než klikneš“. Na odkaze https://www.bezpecnapribram.cz/kyberkriminalita zveřejňují aktuální podvodné obrázky, které lákají na investování do akcií či kryptoměn, podvržené e-maily zaslané od různých bank svým zákazníkům nebo falešné e-maily zneužívající jména pošty či jiných dopravců.
Více na:
https://www.bezpecnapribram.cz/kyberkriminalita
https://www.facebook.com/profile.php?id=61551354965046
- Podrobnosti
Nastává doba houbaření. S tím však každoročně souvisí i pátrací akce po občanech, kteří se v lese ztratí nebo utrpí nějaká zranění. Důležité je pohřešovaného člověka najít co nejdříve, aby nedošlo k jeho dehydrataci či podchlazení. Pátrací akce jsou ale poměrně složité a náročné jak personálně, tak i na použití techniky, jedná se o rozsáhlé plochy k propátrání mnohdy v nepřehledném a nepřístupném terénu.
Pokud se osoba ztratí a má u sebe mobilní telefon, ať neváhá a co nejdříve se ozve na tísňovou linku. Mohou tak učinit i jeho příbuzní, kteří blízkého postrádají. Rozhodně to nechce čekat až na dobu, kdy se začíná stmívat. V případě bloudění je nejlépe jít jedním směrem a orientovat se podle nějakého bodu v krajině. Člověk určitě narazí na nějakou lesní či polní cestu, která ho někam dovede.
Navíc je možné používat lokátory osob, které u sebe mohou mít např. senioři, děti nebo vášniví obdivovatelé přírody, kteří také mohou v terénu ztratit orientaci. Pomocí lokátoru je pak možné určit přesné místo, kde se daný člověk nachází.
por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař
- Podrobnosti
Pohyb po CHKO Brdy v souladu s návštěvním řádem.
Nový preventivní projekt „Bezpečné Brdy“ připravili policisté z Plzeňského kraje spolu s kolegy ze Středočeského kraje pro návštěvníky chráněné oblasti. Dnes proběhlo již druhé představení daného projektu. Návštěvníci Brd obdrželi informační leták, který upozorňuje řidiče na zákaz vjezdu motorových vozidel a na místa, kde jsou vyhrazená parkoviště. Turistům připomíná pravidla správného chování s ohledem na vlastní bezpečí i přírodu apod. Na vybraných místech je k dispozici nálepka s QR kódem, jehož načtením se pak s informacemi budou moci seznámit i další návštěvníci.
Další informace na odkaze: https://www.policie.cz/clanek/sprava-stredoceskeho-kraje-zpravodajstvi-bezpecne-brdy.aspx
por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař