Dne 22. října 2018 došlo společně se zástupci města Příbram, obce Obecnice, Vojenských lesů a statků a Waldorfské školy Příbram k odhalení dřevěné sochy brdského rytíře Fabiána.

A kdo je vlastně brdský rytíř Fabián?

Fabián či Babí Jan je legendární duch pohoří Brdy.

Podle pověsti byl rytířem, kterého jeho nešťastná opuštěná milenka zaklela v lesního ducha, který se musí jako neklidný duch toulat okolím svého hradu. Jeho sídlo je na hoře Velká Baba v blízkosti města Hostomice pod Brdy, kde se nachází kámen zvaný Fabiánova postel, na kterém má odpočívat. Také se má zjevovat na hoře Plešivec, kde má svoji zahrádku. Je mu přisuzována podoba tlustého vousatého mužíčka oděného v mysliveckém. V místním lidovém umění je také zobrazován v šatech z kůry a šišek. Je mu přičítáno táhlé děsivé houkání, jinak však má být neškodný. (zdroj: wikipedia.org)

 

Fabián 1 Fabián 2

Dne 20. 5. 2017 se uskutečnil 1. ročník Policejního pochodu Brdy, organizovaný Policejním klubem Příbram, z. s., které ho se účastnilo 400 registrovaných účastníků a cca 100 - 150 účastníků, kteří se do kapacity registrace již nevešli. Účastníci pochodu si mohli vybrat mezi kratší trasou 12km a delší trasou 30km. Účelem pochodu bylo podpořit Nadaci policistů a hasičů, kdy se díky účastníkům pochodu podařilo vybrat 50.000,-Kč, které byly na zahájení pochodu předány řediteli Nadace policistů a hasičů. 

Jelikož 1. ročník Policejního pochodu Brdy byl úspěšný a jsou slyšet pozitivní ohlasy, tak už teď organizátoři plánují přípravy pro druhý ročník, který by měl mít stejně dlouhé trasy a dokonce je do budoucna plánovaná trasa v délce 75km.

Policejní pochod  Policejní pochod 2 kopie

Policejní pochod 3 kopie  Policejní pochod 4 kopie

DELITKO

 

Dne 20.05.2017 se uskuteční 1. ročník policejního pochodu Brdy, kde účastníci pochodu mohou zvolit mezi dvěma trasami. První trasa, která je vyměřena na vzdálenost 12km je určena pro rodiče s dětmi, anebo účastníci mohou zvolit druhou trasu, která je vyměřená na vzdálenost 30km. Účelem pochodu je podpora nadace policistů a hasičů. Registrace na 1. ročník policejního pochodu Brdy byla již ukončena.

Více informací na : www.policejnipochodbrdy.cz

 

Dnešním dnem představujeme stránky, které budou informovat o bezpečnosti v Brdech