Tradičně si 25. května připomínáme Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Jeho historie se začala psát příběhem šestiletého Etana, který 25. května roku 1979 zmizel při cestě do školy v New Yorku. Přestože se rozběhlo rozsáhlé pátrání, včetně zveřejnění jeho fotky na krabicích od mléka, nebyl nikdy nalezen. Jeho případ vedl ke snaze nalézat a následně využívat nové přístupy v případech pátrání po pohřešovaných dětech.

Pohřešování dítěte je vždy velmi vážnou událostí, při které se aktivuje maximální počet sil a prostředků nejen Policie České republiky, ale i dalších složek Integrovaného záchranného systému a v poslední době i přibývajících dobrovolnických organizací.

S ohledem na pandemii COVID-19 je ze statistického hlediska patrný pokles pohřešovaných dětí za minulé dva roky. I přesto Policie České republiky každoročně pátrá v průměru po 1500 dětech a některé bohužel nejsou doposud vypátrány.

Další informace a videa: https://www.policie.cz/clanek/pomnenkovyden.aspx>

#PomněnkovýDen - Policie České republiky<https://www.policie.cz/clanek/pomnenkovyden.aspx>
www.policie.cz>

Tradičně si 25. května připomínáme Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Jeho historie se začala psát příběhem šestiletého Etana, který 25. května roku 1979 zmizel při cestě do školy v&nbsp;New Yorku. Přestože se rozběhlo rozsáhlé pátrání, včetně zveřejnění &nbsp;jeho fotky na krabicích od mléka, nebyl nikdy nalezen. Jeho případ vedl ke snaze nalézat a následně využívat nové přístupy v&nbsp;případech pátrání po pohřešovaných dětech.